Tarımsal Danışmanlık

Tarımla uğraşmak sabır, bilgi ve uzun soluklu düşündürme gerektirir. Uzun yıllara dayanan tarım sektörü tecrübemizi üreticilerimiz ve tarıma yatırım yapacak kişilerle paylaşarak Türk tarımının gelişmesine destek olmak amacındayız.  Topraklarımızın sağlığı, verimliliği ve korunması şirketimizin en önemli hedefidir.

 

pillar-icon

Toprak

Hastalıkların belirlenmesi ve biyolojik yöntemlerle kontrol edilmesi sağlanır. Toprak verimliliğinin arttırılması için uygun öneriler paylaşılır.

 

pillar-icon

Çeşit Seçim

Tarlanızın bulunduğu yöreye ve yetiştirme mevsimine uygun çeşitlerin seçiminde ve ürün takviminin belirlenmesinde danışmanlık.

 

pillar-icon

Tohum

Tarlanıza ekeceğiniz ürüne göre en uygun fiyatlı ve en kaliteli tohumların doğru yerden tedarik edilmesine destek oluyoruz.

 

pillar-icon

Agronomi

Tarlanızın verimi ve ürün kalitesini arttırıcı (gübreleme, sulama ve bakım gibi) yöntemlerle ilgili gerekli yönlendirmeleri yapıyoruz.

 

pillar-icon

Hasat

Hasat zamanına karar verilmesi, hasat öncesinde kolaylaştırıcı yöntemlerin paylaşılması ve hasat esnasında verilecek danışmanlık.

 

pillar-icon

Depolama

Patates için depolama yeri, deponun idaresi, depolama esnasında yapılması gereken kritik konular (havalandırma, soğutma gibi)