Farmi Tarımsal Hakkında

FARMİ, Türkiye’de az kullanılan ya da bilinmeyen ileri agronomi tekniklerini yurdumuz tarımına kazandırmayı; ayrıca danışmanlık yoluyla ülkemiz tarımına tecrübelerimizi aktarmayı amaçlar.

Kurucusu Dr. Fatma ERASLAN, EÜ Ziraat Fakültesi mezunudur. Lisans üstü kariyerini endüstri bitkileri hastalıkları konusunda yapmış ve patates tohumluk üretimi konusunda ihtisaslaşmıştır. Tarım Bakanlığı Araştırma Enstitülerinde araştırıcı, proje lideri ve idareci olarak çalıştıktan sonra emekli olmuştur. Özel sektörde uzun süre Zirai AR-GE yöneticiliği yapmıştır. 2011 yılında FARMİ Tarımsal Ltd. Şti. ni aile şirketi  olarak kurmuştur.

Şirketin en önemli çalışma konusu olarak topraklarımızı koruyup kurtaracağına inandığımız BİYOFUMİGASYON (biyosidal yeşil gübreleme) ele alınmıştır. Bu amaçla Türkiye’de Brassica juncea kahverengi hardal türünden iki çeşit “ISCI-20 ve ISCI-99” in biyosidal yeşil gübre özellikleri deneme ve demonstrasyonlarla gösterilmiştir. Bu çeşitler ilk tescilli yeşil gübre çeşitleri olarak Tarım Bakanlığı’mızca kayıt altına alınmıştır.